Proč vzniká překyselení těla, které nemoci způsobuje a jak ho napravit

Organismus každého člověka je optimálně naprogramován na přibližně 130 let života dle toho, jak pečujeme o své zdraví.

To, jestli zestárneme zdraví, nebo onemocníme a zemřeme předčasně, závisí na mnoha faktorech.

Proč vzniká nerovnováha pH vnitřního prostředí

Konzumace množství potravin bohatých na bílkoviny stimuluje tvorbu kyselého odpadu, který je vedlejším produktem buněčného metabolismu.

Během vstřebávání těchto potravin se vytvářejí jedovaté kyseliny (kyselina sírová a fosforečná).

Stres, emoční napětí, nesprávná výživa, nízká fyzická aktivita, nikotin, alkohol, chemická léčiva a znečištění životního prostředí znemožňují našemu tělu odstranit kyselý odpad.

Kyselý odpad se hromadí, což způsobuje překyselení tělesných tekutin (krev, extracelulární tekutina, lymfa) a dochází k narušení rovnováhy mezi kyselinami a zásadami v těle.

Rovnováha mezi kyselinami a zásadami je tvořena specifickým poměrem koncentrace vodíkových (H +) a hydroxylových (OH-) iontů v tělesných tekutinách. Normální metabolismus probíhá v případě, kdy je mezi těmito dvěma elementy rovnováha.

Narušená rovnováha způsobuje metabolické poruchy, má vliv na schopnost hemoglobinu přenášet kyslík do tkání a mění aktivitu organických látek a chemických procesů v těle.

Kyselost nebo zásaditost je určena indikátorem pH. Ten ukazuje na množství kyselin v jakékoli látce, která obsahuje vodu. Hodnoty pH se mohou pohybovat od 0 do 14.

6 stupňů překyselení těla

Dr. M. Worlitschek rozlišuje dle závažnosti následující stupně překyselení:

1. Optimální rovnováha mezi kyselinami a zásadami.

2. Latentní acidóza – skryté překyselení. Krev má ještě dobré hodnoty pH, ale ve zplodinách ostatních orgánů již převažuje kyselinový odpad. Pacient se v takovém stadiu necítí být vysloveně nemocný, pozoruje však jisté příznaky, jako jsou únava, zácpa, bolesti žaludku.

3. Akutní acidóza – přechodné překyselení. Většinou se jedná o projev infekčního onemocnění. Infekce totiž nutí tělo na opatření, jako jsou horečka, zácpa, záněty, zvýšené vylučování moči.

4. Chronická acidóza – chronické překyselení. Tato forma se často projevuje drastickým klinickým obrazem nemoci, nejednou se připisuje „neznámým příčinám“ (například při revmatismu).

5. Lokální acidóza – místní překyselení. Dochází k poruše prokrvení v důsledku vysoké srážlivost krve a aterosklerózy, nebo může dojít k nedostatku kyslíku způsobeného klesající tekutostí krvi. V nejhorším případě se céva natolik ucpe, že tkáň se dusí a odumírá.

6. Kyselinová smrt – má mnoho podob, např. selhání ledvin, smrtelný infarkt, rakovina nebo diabetické koma.

Které nemoci způsobuje překyselení těla

Zdravé buňky v těle mají zásaditý charakter.

Je vědecky dokázáno, že tělo má přebytek kyselin ve všech případech onemocnění. Pokračující a rostoucí překyselení těla způsobuje oběhová onemocnění a vytváří dobré podmínky pro rozvoj různých zdravotních „neduhů“ a bolestí.

Nejčastějším důvodem těchto bolestí je nahromadění kyselin v těchto částech těla.

Když se vnitřní prostředí stává kyselejším, měkké erytrocyty (červené krvinky) ztuhnou, resp. ztvrdnou. Dělá jim problém dostat se do vlasově tenkých kapilár za účelem přenosu výživných látek a odstranění odpadu.

Tímto způsobem kyselé prostředí zhušťuje krev, což je jedním z důvodů hypertenze.

Vyšší hromadění kyselého odpadu v blízkosti jakéhokoli orgánu způsobuje oběhovou nerovnováhu a brání zásobování těla životně důležitými látkami.

Funkce orgánů klesá a začínají se rozvíjet nemoci.

Hromadí-li se kyselý odpad v blízkosti slinivky, ovlivní se produkce inzulínu a tyto podmínky mohou vést k rozvoji cukrovky.

Hromadění krystalů kyseliny močové v chrupavkách kostních kloubů způsobuje dnu.

Jak napravit překyselení těla?

K zastavení překyselení těla je třeba provést tyto kroky:

1. Změna stravovacích návyků

Konzumovat více zásaditých potravin (zeleninu, ovoce, čerstvé ovocné šťávy). Zásaditých potravin je přirozeně méně než kyselých.

Konzumace pouze zásaditých potravin je poměrně náročná, připravovat různé pokrmy z omezeného výběru produktů vyžaduje určitou kreativitu.

K nejdostupnějším potravinám s převahou kyselin patří: ančovičky, arašídy, avokádo, bůček, bílé víno, čokoláda, ementál (45 % tuku v sušině), husa, jehněčí, párky, salámy, játra, kandované ovoce, kapr, kečup, klobása, kokosový tuk, koňak, zákusky, sardinky atd.

Nejdostupnější zásadité a neutrální potraviny jsou: ananas, lilek, banány, brokolice, camembert (30 % v sušině), česnek, cibule, citrony, podmáslí, třešně, hrášek, hrušky, jahody, jogurt, kedlubny, zelí (bílé, červené, kyselé), jablka, minerálka (bez oxidu uhličitého), petržel, pórek, růžičková kapusta, rajčata, plody růže šípkové, chřest, špenát, okurky, treska obecná, červený meloun, brambory.

2. Relaxace

Jedná se o další způsob, jak zvýšit zásaditost našeho těla.

Problémem však často je, že lidé, jejichž tělo je překyselené, se jen těžko dokážou uvolnit.

Z důvodu nadbytku kyselin mají nadledvinky obvykle vyčerpané. Jsou proto často podráždění a jejich nálada se dokáže rychle měnit.

Zdá se, že tito lidé si neumí udržet stabilní duševní stav, protože jejich těla neustále vyžadují nové dávky kyselin.

3. Zvýšený příjem čisté vody

Výborným a jednoduchým lékem je pravidelné a dostatečné pití vody. Voda je rozpouštědlo, které čistí naše buňky, odstraňuje odpad a hydratuje pokožku.

Voda zpracovaná tělem je hlavní složkou extracelulární tekutiny. Naše orgány „plavou“ v této kapalině, která přenáší výživné látky do buněk.

Na zpáteční cestě se zase přepravují nestrávené zplodiny látkové přeměny a oxid uhličitý s vodou v lymfě a krvi. Ty putují k ledvinám, plicím a pokožce, kde opouštějí tělo ve formě moči, vydechovaného vzduchu a potu.

Tento proces látkové výměny je často narušen nedostatečným pitím vody.

Naše buňky jsou „vyschlé“, což následně ovlivňuje tělesné funkce, chemické procesy a odstraňování kyselého odpadu.

4. Čaje a doplňky stravy

Starodávným osvědčeným nápojem na očistu od kyseliny jsou čaje, jako jsou vojtěškový (speciální odrůda vojtěšky seté), přesličkový nebo indiánský čaj (lapacho).

Z rostlinných přípravků je výborná Spirulina Vulcanico – má tak vysoké výživové hodnoty, že se v současnosti považuje za jednu z nejsilnějších potravin (superfood).

Používá se jako přísada do jídel, ale také samostatně jako doplněk stravy.

Centrum prevence a léčby Vitare v Košicích provedlo zajímavý test.

Na začátku udělali třem lidem se zdravotními problémy kompletní krevní obraz, včetně pH krve a sledovali, jaké změny nastanou během užívání Spiruliny Vulcanico.

Zde je výsledek:

Jak je z uvedeného zřejmé, spirulina dokázala během poměrně krátké doby u všech subjektů posunout pH krve směrem k normě. Tímto způsobem byl dosažen správný průběh biochemických a metabolických reakcí, včetně nastartování samoléčebného procesu v těle.

Kromě zlepšení pH se také docílilo normalizace hladiny špatného LDL cholesterolu v krvi.

Máte-li zájem o Spirulinu Vulcanico, koupit ji můžete ZDE.

Z dalších bylinek pro úpravu pH stojí za zmínku klíčky vojtěšky Medicago Sativa, pyl z květů, výtažek ze zeleného ječmene a obilné klíčky.

Zdroj: T. Leucevičius, M. Baliga – Zdraví na dosah ruky, Kurt Tepperwein – Omlazující odkyselení

Komentáře

Napište komentář